Zainwestuj w jasną i pewną przyszłość.

Sprawdzone rozwiązania, które pomogą Ci osiągnąć niezależność energetyczną..

Fotowoltaika - dotacje

Fotowoltaika to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej nie tylko właścicieli gospodarstw domowych i rolnych, ale też przedsiębiorstw. Nic w tym dziwnego, bowiem instalacje fotowoltaiczne niosą za sobą wiele zalet i namacalnych korzyści. W związku z tym, że fotowoltaika wyróżnia się charakterem służącym środowisku, inwestorzy korzystać mogą z licznych form wsparcia i dotacji ze strony rządu i lokalnych urzędów. 

Dotacje na fotowoltaikę  pozwalają znacząco skrócić czas zwrotu całego przedsięwzięcia, a co za tym idzie - również zwiększyć jego opłacalność. Oczywistym jest także fakt, że wszelkie formy wsparcia mają za zadanie zachęcić społeczeństwo do inwestowania w ekologiczne, odnawialne źródła energii, w tym przypadku - energię słoneczną. Jakie dotacje na fotowoltaikę dostępne są obecnie dla inwestorów?

  1. Mój Prąd 3.0. Dotacja skierowana do właścicieli prywatnych fotowoltaiki, którzy produkują w ten sposób prąd do własnego wykorzystania. Finansowanie dotyczy zakupu i montażu instalacji o mocy 2-10 kWp. Pozwala pokryć 50% kosztów z tym związanych, jednak nie więcej niż 3 tys. zł. 
  2. Czyste Powietrze. Finansowanie w ramach programu również dotyczy zakupu i montażu instalacji. Kwota dotacji na fotowoltaikę zależna jest tu od rodzaju planowanego przedsięwzięcia. Wsparcie przybiera tu dwie formy: bezzwrotne dofinansowanie lub finansowanie z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu.
  3. Ulga termomodernizacyjna. Dotacja umożliwia odliczenie od podatku kosztów poniesionych w związku z zakupem materiałów i urządzeń potrzebnych do fotowoltaiki, a także montażem instalacji. Odliczona kwota nie może przekroczyć 53 tys. zł. 

Fotowoltaika – dotacje – Legnica i okolice

Wybór odpowiedniej formy finansowania, procedury składania wymaganych dokumentów i starania się o dotacje do fotowoltaiki mogą wydawać się skomplikowane i czasochłonne, lecz wcale nie muszą takie być. 

Jako GEBRÜDER PETERS świadczymy rzetelne doradztwo podczas wyboru najlepszej dla Twoich interesów formy wsparcia. Zapewniamy również kompleksową pomoc przy załatwianiu wszelkich niezbędnych formalności związanych z ubieganiem się o dotacje do fotowoltaiki. W razie potrzeby, udzielamy także kredytów, aby cały proces inwestycji w instalację przebiegł sprawnie i płynnie. 

Zapraszamy do współpracy!

Ofertę z zakresu wsparcia przy dotacjach do fotowoltaiki kierujemy do inwestorów prywatnych, właścicieli gospodarstw rolnych i przedsiębiorców z miasta Legnica i okolicznych miejscowości. Jeśli potrzebujesz wsparcia doświadczonych profesjonalistów - zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy, udzielimy niezbędnych informacji, doradzimy przy wyborze finansowania i pomożemy w procesie załatwiania wszelkiej dokumentacji.

Zainwestuj w jasną i pewną przyszłość już dziś!

Skontaktujemy się i przygotujemy dla Ciebie ofertę, która będzie odpowiadała Twoim oczekiwaniom.

Wysyłając formularz: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/ Panią danych osobowych jest GEBRÜDER PETERS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w 59-220 Legnica, Tadeusza Kościuszki 39. Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty usług GEBRÜDER PETERS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ oraz świadczeniem usług przez administratora danych. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania."

Fotowoltaika dotacje - Legnica